Zpětné vazby od vás...

"Program s koňmi se nám velice líbil, i když jsme postrádaly malé svezení na koni. Nejvíce se nám líbil vztah koně a člověka - síla myšlenky a vůle, která se promění v čin. Je skvělé poznat něco nového, aktivně strávit čas. Odjíždím s pocitem vděčnosti a síly, kterou jsem načerpala."

"Nejvíc se nám líbil kontakt s koňmi. Tenesi byla úžasná ❤️. Mám dobrý pocit z toho, že se člověk musí rozhodnout a jít za tím."

"Nám se líbilo všechno, ale hodně fajn byla ta hra s písmenky. Škoda, že nás přerušil déšť, ale za to nikdo nemůže. Bylo to moc hezké, líbilo se nám tu."

"Líbí se mi krásný a citlivý přístup ke koním, který jsem viděla a vnímala. Postrádala jsem jízdu na koni, ale líbila se mi hra s písmeny."

"Nejlepší byla možnost být s koňmi v krásném prostředí a v blízkém kontaktu. Jsem vděčná, vážím si té možnosti tady být, mám radost z koní a přírody a z lidí."

"Nejvíc se mi líbil kontakt s koňmi a hra s písmeny. Bylo to krásné!"

"Nádherné prostředí, příroda, hrozně sympatičtí pracovníci a paní majitelka :-) Dorian, hra s písmenky a napojení na koně. Možná bylo málo času, bylo by fajn se s koněm sblížit ještě víc. Odjíždím s krásnými pocity a že chci koně /terapeutického koně."

"Koně jsou vždycky podle mě ten hlavní bod tohohle pobytu, ale za mě se mi vždycky asi nejvíc líbí tohle zázemí a že tu potkám nové lidi. Mrzelo mě, že jsme na koních jezdit nemohly, ale jinak bylo všechno skvělý. Cítím se hrozně vděčně, že jsem zase mohla přijet."

účastnice programu pro "mámy a dcery 15+", rok 2024

Rodinné centrum Praha


"Jestli něčemu opravdu věřím, že pomáhá, tak koním... Dnes poprvé u ViaEqui. Nádherné místo, skvělá děvčata se skvělým přístupem a já jsem naprosto nadšená. E. se jakože těšila, pořádně ale netušila, co jí čeká. Každopádně ten výraz radosti, kdy poprvé usedla na Dorianka a on vykročil, byl opět k nezaplacení."

S.Z.

maminka klientky hipoterapie


"Dnes to bylo opět super. Jako bychom doteď bloudili ve slepých uličkách, a až skrze Vás a Doriana ta cestička někam vede. Uchovala si tu pohodu a pár úsměvů až doteď. ... Ještě Vám musím přiznat, že jsem minule i dnes měla slzy na krajíčku, když jsem L. viděla s Dorianem....jako když se matka dojímá na svatbě nebo maturáku."

J.C.

maminka klientky na hipoterapii v psychologii a psychiatrii


"T. nadšený, pořád o tom vypráví, o tetách i koních a zpívání :-)  To se ještě nikdy nestalo :-)"

T.Z.

maminka klienta na intenzivní hipoterapeutický týden  


"Jsme rádi že jsme se mohli stavit aspoň na skok, (když jsme nemohli na celý intenzivní týden,) dodnes má L. krásně uvolněné kyčle."

L.L.

maminka klienta na ambulantní hipoterapie 


"Nejlepší bylo "jednoduché" bytí s koňmi. Že jsme jen nepřišly a nejezdily na nich, ale že jsme s nimi byly v bližším kontaktu. Taky ležení na koních bez sedla. Možná by bylo ještě dobé říct na začátku, co koně dělají, když se jim něco líbí, a co dělají, když se jim něco nelíbí. Cítím uvolnění, radost, sebedůvěru." 

"Je skvělé, že se na nikoho nespěchalo, že když někdo měl strach, tak nemusel nic, mohl mít času kolik chtěl. Díky tomu od teď miluju koně! Byla bych ráda, kdybychom se mohli na koních více povozit. Ale bylo to naprosto geniální. Já měla neskutečný strach z koní, ale od teď bych si nejradši Karču nebo Prince vzala domu. Děkuju moc za všechno."

"Nejvíc se mi líbila pro mě naprosto odlišná práce s koňmi. A možnost naladění se na koně. Odjíždím s báječným uvolněním." 

"Líbila se mi možnost cítit se u koní bezpečně, přirozeně, radostně; možnost se jich dotýkat. Důležitý byl pro mne dojem z Evy a jejích dětí a jejich bytí s koňmi a reakce na nás, které vzbuzují důvěru. Odjíždím s krásnými pocity a touhou se vrátit."

"Nejvíc se mi líbila hra Cukr, káva, limonáda. A být tak blízko koně. Čekala jsem, že alespoň chvilku na koni pojedu. Bylo to nádherný :-)"

"Celkový přístup k věci, ležení na koníkovi, jak byly kobylky spokojené, samé jste všechny sympatické. Možná by nám více vyhovovala komornější skupina, ale užily jsme si to moc. Koně jsou fascinující tvorové. Děkujeme moc."

"Líbilo se mi lehání na koni, chtěla bych více jezdit. Odjíždím s krásnými, příjemnými pocity."

"Nejvíce se nám líbilo ležení na koních. Také se nám líbila hra cukrkávalimonáda... Bylo to nádherné. Koně byli překrásní a trpěliví. Máme radost, že jsme tu mohly být-"

"Líbila se mi relaxace na koni. Minulý rok jsme se na koni svezly - to mi chybělo :-). Díky."

"Nejlepší byla asi ta chvilka na uvolnění, uvědomění si, že jsme tu... Jsme  uvolněná, odpočinutá, budu ráda, kdybychom přijely zase za rok."

"Ležení na koních byl nejlepší, pouze mi chybělo, že jsme se na koních ani neprojeli. Mám velmi krásné pocity."

účastnice programu pro "mámy a velké dcery", rok 2023

Rodinné centrum Praha


"Naše paní terapeutka poznala změnu, že teď chodíme k vám, pravidelně, na hipoterapie."

E.B.

maminka klientky hipoterapie


"Dnes jsem zažehnala díky vašemu programu operaci odstranění dělohy. Ani nevím, jak vám poděkovat. Mám neskutečnou radost."

L.Š.

klientka hipoterapie


"Zkoušela jsem Prince zacouvat, ale nechtěl. Tak jsem to zkusila znovu a zase nic. Cítila jsem, jak ve mně stoupá vztek. A uvědomila jsem si, že mám zaťatý ruce. Přestala jsem a udělala asi 30 kroků, během nich jsem se uklidnila. A pak mi zacouval na jemný ťuknutí prsteníčkama."

Eliška, 11 let

klientka hiporehabilitace


"Strašně se mi líbilo vedení koně. Pocit toho, že si musím urovnat myšlenky, aby kůň věděl, kam chci jít. Trochu mi to kazila zima, ale s tím se nedá nic dělat. Cítím se naprosto unešená. Děkuji."

"Velmi příjemně mě překvapila netradiční práce s koňmi. Byl to hluboký zážitek. Nápad hry s koňmi byl skvělý. Odjíždím s klidem v sobě a radostí nad bytím. Děkuji."

"Jízda na koni, vedení koní i ostatní aktivity byly krásné. Cítím se odpočatá, dobře naladěná. Děkuji."

"Nejvíce se mi líbilo, jak se koně krásně a velmi klidně chovali, a že u nich byl krásný klid. Odjíždím s překrásnými pocity."

"Krásní koně :-), romantická "kulisa", jízda na koni a kontakt s ním. Jen byla zima :-). Bylo to moc krásné, užily jsme se (i si) to s dcerou."

"Líbil se mi hodný kůň, povzbuzení, vedení, vysvětlování, celkové pojetí. Bylo to ozdravující, cítím vděčnost, spokojenost."

"Neumím vybrat, co se mi líbilo nejvíc. Příchod ke koním. Meditace všímavosti - silná (naše holky to docela nebavilo, ale pro nás matky to bylo moc důležité). Okamžitá láska ke Karin, která nás opečovávala... Všechno know-how od Vás a paní fyzioterapeutky bylo super, vodění Karin i hrátky s Orinem byly super zábavné, byla jsem tam šťastná, a za to moc děkuju. Chtěla bych být čas od času v blízkosti koní..."

"Moc se mi líbilo, že jsme měli dost času se s tím koněm sblížit. Taky se mi líbilo, že jsem mámu mohla na koni vést. Na koni jsem jezdila už dřív a vždycky jsem na koně chtěl vzít i rodiče. Meditace na začátku mi přišla možná trochu dlouhá a na konci pro mě bylo těžké se soustředit, ale i tak to bylo fajn. Odjíždím s pocitem, že bych znovu chtěla jezdit na koni."

"Nejvíce se mi líbilo setkání s koňmi. Možnost se na koníčky navázat! Děkujeme za krásné ubytování :-) Vše bylo dokonalé. Mám touhu přijet znovu."

"Líbila se mi jízda na koni. Měla jsem trochu stres, když v sedle koně byla dcera a já jí měla vodit. Celkově to ale byl pěkný zážitek."

účastnice programu pro "mámy a velké dcery", rok 2022

Rodinné centrum Praha