Na této stránce najdete zajímavé odkazy, rozhovory a články, které se týkají hiporehabilitace, hipoterapie nebo jen tak života a samozřejmě života s koňmi.


"Bodily maps of emotions"

Studie ze Sborníku národní akademie věd Spojených států amerických o tělesných mapách prožívání emocí

zde


Podcast o hiporehabiltaci a ČHS

Rozhovor Kristýny Šmídové z Nechsenest.cz s jejími hosty Monikou Šťastnou Kohoutovou a Kamilou Petrovou s ČHS stojí za poslech:

zde


O tom, co je odpuštění, a jaké jsou o něm mýty

"Většina lidí chápe, že odpustit je něco dobrého, pozitivního, osvobozujícího. Ovšem zároveň ohledně odpuštění panuje řada mylných představ."

zde


Rozhovor s Gaborem Maté o říkání "ne", traumatech a nemoci

"Jakmile si uvědomíme, že trpíme, že nám v nich není dobře, je potřeba začít se ptát a pátrat po důvodu naší bolesti. Jak v těle, tak v duši. Jak můžeme s tímto pátráním začít? Odpojením se od venkovního ruchu. Vnímat sebe sama, pokusit se propojit s vlastním tělem a zachytit jeho signály. Cvičit naši všímavost, meditovat, praktikovat jógu, trávit čas v přírodě. Klást si otázky a hledat odpovědi. Je zapotřebí upřímný zájem a trpělivost, s nimi přichází úleva."

zde


Naše traumata a možná práce na nich (třeba právě i u koní)

"Ve světě vědy i praxe zrovna probíhá tichá revoluce a nově se definuje, co je vlastně trauma. Nemusí to totiž znamenat, že jsem prožila velkou automobilovou nehodu, smrt rodiče, znásilnění nebo že mě moji biologičtí rodiče dali k adopci."

zde


Kůň vítězem v boji s následky cévní mozkové příhody

Cévní mozková příhoda, lidově mozková mrtvice, je náhlá porucha krevního oběhu mozku, která vede k poškození mozkové tkáně. Ještě donedávna se uvádělo, že tato poškození jsou trvalá a nevratná. Ale nyní se zdá, že koně člověku nabídnou "pomocnou ruku" i tam, kde se to od nich nikdy neočekávalo.

zde


Chronická bolest dolní části zad? Vzhůru do sedla!

Bolí vás záda? Tak hurá na koně - se sedlem, ale klidně i bez sedla ;-)

zde